Wycieczka do ZOO

W poprzedni czwartek udaliśmy się razem z młodszą grupą przedszkolną do Wrocławskiego ZOO. Już podczas zbiórki dzieci zadawały masę pytań. Co tam zobaczymy, jak długo tam będziemy, ile będzie trwała podróż "dużym autobusem" i czy będziemy mogli zrobić małą przerwę na lody ;-) Wyruszyliśmy więc z pełnym autokarem roześmianych i pełnych energii dzieci na naszą ostatnią wspólną wycieczkę. Drogę do ZOO dzieci zniosły bardzo dzielnie. Szczerze mówiąc, to nawet się nie spodziewałam, że będą aż tak grzeczni. Tak , jestem z Nich dumna! Zwiedzanie zaczęliśmy od Afrykarium. Ogromny budynek z dziewiętnastoma Akwariami zrobił na Nas ogromne wrażenie. Każde Akwarium mieści aż 15000000 l wody pośórd której można zobaczyć zwierzęta zamieszkujące m. in Morze Czerwone, rzekę Nil, Dżunglę Dorzecza Kongo oraz Głębię Kanału Mozambickiego. Cudowne rośliny i piękne stworzenia a wszystko to we wspaniałej oprawie. No to jak tu się nie zachwycać?
Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się na przerwę śniadaniową. Dzieci dzielnie i bez najmniejszych sprzeciwów zwiedziły cały obiekt , więc jak najbardziej należała im się przerwa aby zebrać sily na dalsze zwiedzanie. Po półgodzinnej pauzie ruszyliśmy dalej. Pierwszymi zwierzątkami jakie dzieci chciały zobaczyć były Małpki , więc nie miałyśmy wyboru i wszyscy razem popędziliśmy obejrzeć Małpy Człekoształtne. Trafiliśmy akurat na porę karmienia i dzieci były zdumione widząc, że Małpy jedzą tak samo jak prawdziwi ludzie i nawet to samo co prawdziwi ludzie :) No bo jak to możliwe? Przecież Małpa to zwierze! 
My po Wrocławiskim ZOO spacerowaliśmy aż cztery i pół godziny i ani razu żadne z dzieci nie oznajmiło, że chce już do domu :) Po spotkaniu z Małpkami było mnóstwo innych wspaniałych zwierząt. Wilki, których dzieci ani trochę się nie bały. Ogromne i leniwe Słonie posypujące się piaskiem. Niedźwiedzie wspinające się po drzewach, skaczące Lemury i Żyrafy zjadające liście z drzew. Radości nie było końca. Niektóre dzieci w ZOO były po raz pierwszy i cudownie było widzieć tę radośc w ich oczach. Uśmiechy nie znikały im z twarzy. Każde z Nich chciało podejść jak najbliżej, wejść jak najwyżej. Najchętniej weszłyby prosto do Nich.  Cały wyjazd udał się w 100 %. Dzieci były bardzo grzeczne a to chyba dlatego, że czułu się wniebowzięte mając dookoła tyle cudownych zwierząt. Pogoda dopisała, humory dopisały, no czego chcieć więcej? Polecam Wrocławskie ZOO każdemu. Jest to miejsce warte odwiedzenia. 

I na koniec zabraliśmy dzieci na plac zabaw znajdujący się na terenie ZOO. Zsłużyły! A jakże! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Contact Us

Find Us
Copyright © 2014 Taliwzmianki , Blogger